2022 Lexus RX RX 350 Naples FL | 2T2HZMAA5NC240029
Visit our Store
Vehicle Information
VIN: 2T2HZMAA5NC240029
Stock #: C094701A
  • Body Style SUV
  • Exterior Color Black
  • Interior Color Parchment
  • Mileage 27,273
  • Fuel Economy
    City/Highway 20/27 MPG
  • Engine 6 Cyl - 3.5 L
  • Transmission Automatic
  • Fuel Type Gasoline Fuel
Highlighted Features
Dealer Comments
CARFAX One-Owner.
2022 Lexus RX 350 3.5L V6 DOHC 24V FWD 8-Speed Automatic Black
**INCLUDES REMAINDER OF THE FACTORY WARRANTY, **HEATED AND COOLED LEATHER SEATING, **USB PORTS, **EQUIPT WITH APPLE CARPLAY, **FULLY RECONDITIONED BY A FACTORY TRAINED TECHNICIAN, **RECENTLY DETAILED, **PASSED INSPECTION, **RECENT OIL CHANGE, Parchment Artificial Leather, 12.3"" Navigation System, Apple CarPlay/Android Auto, Auto Recirculation Air Conditioner, Navigation System, Premium Package, Tilt & Slide Moonroof, Wheels: 20"" Dark Silver Alloy w/Machined Finish.
Options and Features: Premium Package, Parchment Artificial Leather, 12.3"" Navigation System, Apple CarPlay/Android Auto, Auto Recirculation Air Conditioner, Navigation System, Tilt & Slide Moonroof, Wheels: 20"" Dark Silver Alloy w/Machined Finish, 18"" x 8"" Aluminum Wheels, 3.33 Axle Ratio, 4-Wheel Disc Brakes, 9 Speakers, ABS brakes, Air Conditioning, Alloy wheels, AM/FM radio: SiriusXM, AM/FM/CD Radio, Anti-whiplash front head restraints, Auto High-beam Headlights, Auto-dimming door mirrors, Auto-dimming Rear-View mirror, Automatic temperature control, Brake assist, Bumpers: body-color, CD player, Compass, Delay-off headlights, Driver door bin, Driver vanity mirror, Dual front impact airbags, Dual front side impact airbags, Electronic Stability Control, Emergency communication system, Exterior Parking Camera Rear, Four wheel independent suspension, Front anti-roll bar, Front Bucket Seats, Front Center Armrest, Front dual zone A/C, Front reading lights, Fully automatic headlights, Garage door transmitter: HomeLink, Genuine wood console insert, Genuine wood door panel insert, Heated & Ventilated Front Seats, Heated door mirrors, Illuminated entry, Intuitive Parking Assist w/Panoramic View Monitor, Knee airbag, Leather Shift Knob, LED Fog Lamps, Low tire pressure warning, Mudguards, NuLuxe Seat Trim, Occupant sensing airbag, Outside temperature display, Overhead airbag, Overhead console, Panic alarm, Passenger door bin, Passenger vanity mirror, Power door mirrors, Power driver seat, Power Liftgate, Power passenger seat, Power steering, Power windows, Radio data system, Rain sensing wipers, Rear anti-roll bar, Rear reading lights, Rear seat center armrest, Rear side impact airbag, Rear window defroster, Rear window wiper, Remote keyless entry, Security system, Speed control, Speed-sensing steering, Split folding rear seat, Spoiler, Steering wheel mounted audio controls, Tachometer, Telescoping steering wheel, Tilt steering wheel, Touch-Free Power Rear Door w/Kick Sensor, Traction control, Trip computer, Turn signal indicator mirrors, Variably intermittent wipers, and Wood & Leather Heated Steering Wheel.